Sepet

* 275₺ üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

2020 Yeni Hasat Zeytinyağlarımız Satışta

2020 Yeni hasat zeytinyağı sezonu. Yeni sezon zeytinyağı çıktı mı?

Taze, yeni sıkılmış zeytinyağı satın almak isteyen zeytinyağı sevdalıları sezonun başlangıcı olan Ekim ayını iple çeker.  Yeşil aromalarını içeren meyvemsiliği, acılığı ve yakıcılığı ile hem duyusal hem de sağlık açısından en üst kalitedir.

2020 Yeni sezon zeytinyağı sıkımı çoktan başladı. Sıkım işlemi tamamlanan zeytinyağımız bir süre çelik krom tanklarda dinlendirdikten sonra filtresiz olarak dolum yapıldı. Böylelikle hafif bulanık olarak ilk siparişlerimizi geçtiğimiz ay başlarında Olea Aera dostlarına ulaştırılmaya başladık.

Soğuk sıkım sızma zeytinyağı kalite olarak en üst sınıftır. Soğuk sıkım zeytinyağında erken hasat zeytinyağı ise nefaset olarak daha üst segment bir zeytinyağı çeşididir. Çünkü zeytinyağında olması beklenen meyvemsilik,acımsılık ve yakıcılık erken hasat soğuk sıkım sızma zeytinyağında oldukça belirgindir. Çünkü zeytinyağında yoğun derecede bulunan polifenol ve diğer minör bileşenler erken hasat sızma zeytinyağında oldukça yoğundur. 2020- 2021 hasat yılında, ekim ayı hasadında Erken Hasat serimiz ile 294 mg/kg polifenol değerine ulaştık. Antioksidan özelliği ile polifenoller zeytinyağının şifasının ana kaynağıdır.

2020 Filtresiz Erken Hasat Zeytinyağı satışa sunulduktan sonra, tüketim için en ideal zamanlar ilk aylardır. Çünkü zeytinyağı yapısında bulunan  bu minör bileşenler sayesinde diğer yağlardan kendisini ayırt eden üst sınıf bir gıda ürünü formundadır. Kaliteli ve özenli bir şekilde butik olarak üretimini yaptığımız sızma zeytinyağı çeşitlerimiz bir gıda ürünü olmasıyla birlikte aynı zamanda şifa kaynağıdır.  Hatırlatmak isteriz ki “Zeytinyağı pahalı değil, değerlidir.”

Tüm Natürel Sızma Zeytinyağlarını oksijen, ışık ve ısıdan uzak tutmak gerekiyor, özellikle filtre edilmemiş, bir zeytinyağ aldığınızda oksijen, sıcak ve ışıktan kesinlikle uzak tutmanız gerekmektedir. Tüm yıl sağlıkla tüketebilmek için filtre edilmiş Olea Aera Erken Hasat Zeytinyağlarımız da kasım ayı sonunda satışa sunulmuştur.

Afiyet ve sağlıkla tüketmeniz dileğiyle!

Sorunuz mu var?