Sepet

* 900₺ üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Olea Aera

 Zeytin Çağı

“Ağaçların bilgesi, zeytindir kuşkusuz… En çelimsizi bile kendini kabul ettiren bir ağırbaşlılık, bir suskunluk içinde… Yaşlarını bilen yok. Roma’nın, Bizans’ın izlerini taşıyor bazıları… Zamanlar geçmiş, sahipler değişmiş ama onlar kendi ölümsüzlüklerinde… Gene kendi kendilerinin.” – Mehmet Başaran

Biz Olea Aera’yız. Size antik Ege coğrafyasında köklenmiş kırk bin senelik bir masal anlatmaya geldik. Kırk bin senedir bu toprakların insanlarına yoldaşlık etmiş, kimi zaman gölgesini, kimi zaman meyvesini sunmuş bir kadim ağacın yazdığı masalı bugün tekrar söylemek, dilden dile büyütmek, heyecan ve saygıyla paylaşmak ve yaşatmak için yola çıktık. Latince’nin büyülü tınısını yanımıza aldık, kendimize “Zeytin Çağı” anlamına gelen “Olea Aera” adını koyduk. Açılan, kapanan, biten, başlayan onca çağın içinde hiç kapanmayan, binlerce yıldır sürmekte olan zamansız belki de tek zamanın temsilcileriyiz. Zeytin Çağı’na saygımızı sunmak için geldik ve onu hep beraber büyütmek için sizle tanışmaya hazırız.

Olea Aera’nın hikayesi, zeytin ağacına yakışır şekilde Ayvalık topraklarına kök salmış bir ailenin hikayesiyle birleşerek büyüdü. 3 nesildir zeytincilikle iç içe olan bir ailenin kızı Bahar Sağlam Gürol’un köklerine duyduğu tutku ve saygıyı büyütmek için kurduğu bir girişim Olea Aera. Gıda mühendisliği eğitiminden öğrendiklerini cebine koyan, bu tecrübeyi nesillerdir dededen toruna aktarılan bilgelikle harmanlayan Bahar Sağlam Gürol, teknolojiyi ve kadim öğretileri bir araya getirerek Olea Aera’yı ilmek ilmek ördü. Olea Aera, henüz adını almadan seneler evvel, sadece ailenin kendi ürettiği zeytinyağları ile pişirilen yemeklerle yetişilen bir evde aslında ağır ağır, demlene demlene kendi kendini var etti – bize ise adını koymak kaldı.

Egeli olmanın bize öğrettiği bir şey var: gerçek zeytinyağı tüketmek bir ayrıcalık değil, bir haktır. Ancak bugünün acımasız şehir hayatı koşullarında, kaliteli ve lezzetli zeytinyağını aramak, bulmak ve temin etmenin bir çaba gerektirdiğinin de farkındayız. Akdeniz yaşam biçimi ve diyetinde yatan kadim bilgeliğin özü olan gerçek zeytinyağıyla herkes tanışsın istiyoruz. İşte tam bu nedenle Olea Aera’yı sizlere sunmaktan büyük bir heyecan & gurur duyuyoruz; doğal, sağlıklı, gerçek, saf ve kaliteli zeytinyağını size ulaştırmaktan ötürü çok mutluyuz. Senelerdir ailemizden öğrendiklerimizin üstüne yüksek kalitede erken hasat ve soğuk sıkım üretim tekniği, doğru ortam ve sıcaklıkta depolama ve koyu renkli cam şişede doğru ambalaj seçimi gibi teknik özellikleri de ekleyip gerçek ve özenli bir marka yaratmanın heyecanını taşıyoruz.

Egeli olmanın bize öğrettiği bir şey var: gerçek zeytinyağı tüketmek bir ayrıcalık değil, bir haktır. Ancak bugünün acımasız şehir hayatı koşullarında, kaliteli ve lezzetli zeytinyağını aramak, bulmak ve temin etmenin bir çaba gerektirdiğinin de farkındayız. Akdeniz yaşam biçimi ve diyetinde yatan kadim bilgeliğin özü olan gerçek zeytinyağıyla herkes tanışsın istiyoruz. İşte tam bu nedenle Olea Aera’yı sizlere sunmaktan büyük bir heyecan ve gurur duyuyoruz ve Ayvalık Zeytinyağı’nı sizlere doğal, sağlıklı, gerçek, saf ve kaliteli zeytinyağını kolayca erişebileceğiniz şekilde sunuyoruz. Senelerdir ailemizden öğrendiklerimizin üstüne yüksek kalitede erken hasat ve soğuk sıkım üretim tekniği, doğru ortam ve sıcaklıkta depolama ve koyu renkli cam şişede doğru ambalaj seçimi gibi teknik özellikleri de ekleyip gerçek ve özenli bir marka yaratmanın heyecanını taşıyoruz.

Homeros, bundan binlerce yıl önce gölgesinde dinlenmek için durduğu bir zeytin ağacının kendisine şu lirik dizeleri fısıldadığını söyler: “Herkese aidim ve kimseye ait değilim, siz gelmeden önce de buradaydım, siz gittikten sonra da burada olacağım.” Biz de zamansız bir kutsal ağaçtan ilhamla, zeytin zamanına doğru yol alıyoruz. Kökeni bu topraklarda olan, bundan seneler önce “sıvı altın” olarak adlandırılan bu gıdanın mucizesini, arkamızdaki yerel mirastan güç alarak tüm dünyayla paylaşmak istiyoruz.

 

Sizleri hayatınızda doğal olana bir pencere açmaya, kişisel Zeytin Çağı’nızı başlatmaya, bu yolculukta bize eşlik etmeye davet ediyoruz. Buyurmaz mısınız?